Події

455 днів роботи кафедри травматології та ортопедії НМУ в умовах війни
24.05.2023 Джерело >>>
Війна в Україні поставила нові суттєві виклики й перед кафедрою травматології та ортопедії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Провідними фахівцями кафедри, на чолі з завідувачем Олександром Бур'яновим, успішно реалізовано ряд проєктів, що відповідають на виклики сьогодення, а ініціативи співробітників Університету впродовж 455 днів війни допомогли врятувати не одну сотню людських життів.

Колективом провідних фахівців кафедри травматології та ортопедії НМУ:

  • створено відповідну службу та забезпечено контроль виконання всіх поставлених нею завдань
Під керівництвом кафедри вже з 25 лютого 2022 року було створено ортопедо-травматологічну службу, що наразі працює на різних клінічних базах. Зокрема, під керівництвом викладачів кафедри: професорів Володимира Кваші, Тараса Омельченка, доцентів Юрія Соболевського, Віктора Лиходія, Володимира Лянскорунського, Володимира Дьоміна та Василя Парія.

  • організовано зв'язок з усіма військовими шпиталями
маючи вагомий науко-практичний доробок в галузі застосування телемедичних технологій в системі надання допомоги пораненим, у перші тижні повномасштабної війни співробітники кафедри налагодили зв'язок з усіма військовими шпиталями.

  • створено медичну раду
Медична рада є результатом співпраці з медичними силами ЗСУ, НКВМЦ МО України та безпосередньо головного травматолога ЗСУ професора Юрія Ярмолюка. Проводяться щотижневі консиліуми з відпрацювання тактики лікування кожного конкретного постраждалого. Окрім військових медиків та співробітників кафедри до її роботи долучаються провідні фахівці нашої держави з різних регіонів.

  • проводяться наради з наукових питань для надання допомоги при вогнепальних та мінно-вибухових пораненнях
Також проведено низку онлайн-семінарів та симпозіумів з надання допомоги при вогнепальних та мінно-вибухових пораненнях, що дозволило зменшити кількість помилок при наданні допомоги постраждалим. Результатом спільної роботи з медичними силами ЗСУ, військовими шпиталями є розроблення системи відновного лікування та реабілітації постраждалих з бойовою травмою кінцівок.

  • відбувається постійна командна робота та отримання унікального досвіду лікування вогнепальних поранень
З перших днів війни і дотепер пораненим захисникам пліч-о-пліч з викладачами також допомагають аспіранти, лікарі-інтерни, старші лаборанти кафедри травматології та ортопедії НМУ: Євгеній Левицький, Сергій Деркач, Мурат Базаров, Георгій Цапенко, Микита Ткаченко, Іван Шаверський, Іван Саврун, Олександр Остапенко, Георгій Гліба, Павло Гончарук, Михайло Підгаєцький, Вікторія Гуцайлюк, Микита Заєць, Дмитро Ярош, Назар Марченко. Студенти-гуртківці кафедри також активно долучаються до надання допомоги пораненим. Ознайомлюються з сучасними методами лікування вогнепальних поранень, під керівництвом викладачів проводять огляди пацієнтів та отримують унікальний досвід. Зокрема, староста гуртка, студентка 5 курсу Катерина Гончар постійно допомагає військовим травматологам, бере участь в хірургічних операціях і лікуванні поранених.

  • розроблено настанови з лікування поранених з бойовою травмою
Співробітники кафедри беруть активну участь у розробці настанов з лікування поранених з бойовою травмою опорно-рухового апарату в умовах сучасних бойових дій. Вже підготовлені методичні рекомендації: «Бойові ушкодження хребта та кінцівок. Травматичний шок», «Телемедичні технології в лікуванні поранених з множинними вогнепальними переломами кісток», «Заміна методу фіксації при лікуванні бойових травм кінцівки». Науково-практичні здобутки кафедри в цьому напрямку стали підґрунтям для виконання науково-дослідної роботи за державним замовленням «Розробити та впровадити технології заміщення кісткових дефектів у постраждалих з бойовою травмою кінцівок» 2023-2025 рр.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедри травматології та ортопедії
Show more