Події

До Всесвітнього дня травматолога: успіхи та досягнення кафедри травматології та ортопедії НМУ
20. 05. 2023 Джерело
20 травня з професійним святом вітаємо співробітників, студентів і випускників кафедри травматології та ортопедії НМУ, яка багато років залишається лідером серед профільних кафедр закладів вищої освіти України в галузі навчання студентів, підготовки висококваліфікованих кадрів, наукових і практичних розробок присвячених удосконаленню технологій лікування пацієнтів з ураженням опорно-рухового апарату.
Кафедра травматології та ортопедії нашого Університету має 100-річну історію. У різні часи її очолювали і водночас робили вагомий внесок в удосконалення викладацької роботи, розвиток якісної підготовки висококваліфікованих фахівців відомі постаті минулого століття – перший її завідувач, прогресивний вчений і організатор Сергій Тимофєєв, професори Олександр Єлецький, Антон Озеров та Євген Скляренко.

Сучасна кафедра травматології та ортопедії нашого Університету має 10 клінічних баз (включаючи міські клінічні лікарні та військово-медичні клінічні центри), де проводиться лікувальна, навчальна та науково-дослідна робота, впроваджуються нові технології лікування постраждалих. На кафедрі працює згуртований колектив викладачів, лікарів, науковців, серед яких – 4 доктори та 10 кандидатів медичних наук. Незмінним її очільником останні 26 років є доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, віцепрезидент Української асоціації ортопедів травматологів Олександр Бур'янов.
З початком війни в Україні співробітники кафедри налагодили постійний зв'язок з військовими шпиталями та надають допомогу пораненим захисникам, що отримали вогнепальні і мінно-вибухові поранення. Така міжгалузева співпраця стала підґрунтям для розробки новітніх підходів при лікуванні вогнепальних пошкоджень, особливо з дефектами кісток. Також протягом останніх років кафедрою проводиться практично-орієнтований навчальний курс «Травма та її наслідки». Провідні фахівці кафедри організовують майстер-класи, читають лекції, обговорюють клінічні випадки. З 2022 року головною темою курсу є питання бойової травми, організація та етапне лікування поранених в умовах сучасних бойових дій.

У день професійного свята бажаємо співробітникам кафедри травматології та ортопедії мирного неба, міцного здоров'я, витримки і якомога швидшого одужання вашим пацієнтам.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедри травматології та ортопедії

Show more