Події

У НМУ відбулася науково-практична конференція з воєнно-медичної тематики
13. 06. 2023 Джерело
10 червня у морфологічному корпусі НМУ імені О.О. Богомольця відбулася науково-практична конференція «Бойова травма. Апарати зовнішньої фіксації в системі лікування поранених з вогнепальними переломами». Організаторами заходу виступили 7 інституцій, серед яких наш Університет, командування ЗСУ та ВГО «Українська асоціація травматологів та ортопедів.

Важливість обговорюваної тематики продемонструвала присутність на заході вищого керівництва медичних сил ЗСУ на чолі з генерал-майором Тетяною Остащенко. Делегація військових медиків на початку оглянула виставку найновіших українських розробок медичного обладнання для надання травматологічної, судинної та нейрохірургічної невідкладної допомоги пораненим. Було продемонстровано також захисні елементи для кінцівок і пневматичні шини для транспортної іммобілізації.

У зверненні до учасників Тетяна Остащенко відзначила актуальність питання лікування бойової травми. За роки збройного протистояння російській агресії накопичився великий досвід. Вона наголосила на необхідності застосовування сучасних технологій і найновіших досягнень вітчизняної та світової медицини для лікування постраждалих із бойовими ураженнями.

На конференції, що тривала протягом дня і складалася з 5-ти модулів, обговорювалися різні аспекти застосування апаратів зовнішньої фіксації при вогнепальних переломах. Кафедра ортопедії і травматології нашого Університету була представлена у повному складі на чолі з її завідувачем, професором Олександром Бур'яновим. Олександр Анатолійович спільно з полковником медичної служби, професором Юрієм Ярмолюком були модераторами конференції. Разом із військовими медиками та відомими хірургами-ортопедами України із доповідями виступали співробітники НМУ: завідувач відділенням Університетської клініки Василь Парій, професори кафедри травматології та ортопедії Володимир Кваша та Тарас Омельченко й асистенти кафедри Володимир Дьомін і Володимир Лянськорунський.

Конференція проходила у форматі практично-орієнтованого навчального курсу з трансляцією виступів на платформі Zoom. До участі долучилися чимало бажаючих. Особливо цікаво і захоплююче відбувався майстер-клас, де інструкторами були співробітники профільної кафедри НМУ. Серед учасників конференції було багато молодих лікарів і слухачів військово-медичних академій, які за допомогою кваліфікованих фахівців відпрацьовували практичні навички на стендових моделях із використанням сучасних хірургічних інструментів.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедри ортопедії та травматології
Show more