Події

Молоді лікарі опановували сучасні технології лікування у травматології та ортопедії
23.05.2024 Джерело
У Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся практично-орієнтований курс і майстер-клас «Остеосинтез у травматології і ортопедії». У навчальному заході, організатором якого стала кафедра травматології та ортопедії НМУ, взяли участь близько 100 лікарів-інтернів, молодих лікарів, студенти старших курсів, лікарі медичних установ Києва та Міністерства оборони України. Подія відбулася у межах загальної системи підготовки лікарів і формування нового напрямку в медицині – хірургії ушкоджень. Відтак учасники розглядали сучасні технології лікування переломів і наслідків травми. Особливу увагу приділили організації медичної допомоги в умовах бойових дій.

Практично-орієнтований курс складався з лекцій та відпрацювання практичних навичок, максимально наближених до реальної клінічної ситуації. Захід проходив в очному форматі, тому кожен учасник мав можливість закріпити отримані знання практичним відпрацюванням хірургічних маніпуляцій на муляжах і фантомах, використовуючи сучасний медичний інструментарій. Під час практичної частини заходу створювалися імпровізовані хірургічні бригади, де учасники під керівництвом наставників виконували обов'язки хірурга або асистента. Модератором навчального заходу став завідувач кафедри травматології та ортопедії, професор Олександр Бур'янов.

У першій лекції професор Володимир Кваша висвітлив питання біологічного зрощення, класифікації переломів, сучасних принципів лікування ушкоджень. Асистент Володимир Ляскорунський фахово проаналізував питання фіксації за Вебером, визначив філософію та особливості використання методу остеосинтезу та представив практичну реалізацію запропонованої тематики на моделях під час проведення майстер-класу. Асистент Василь Парій розповів молодим медикам про принципи фіксації переломів, акцентував їхню увагу на розумінні абсолютної та відносної стабільності у травматології при використанні пластин, гвинтів тощо.

Після теоретичної частини відбулося відпрацювання практичних навичок із накладання пластин для лікування переломів. На шести станціях у ролі інструкторів виступили професор Володимир Кваша, доценти Василь Грек, Юрій Соболевський, Володимир Чорний, Віктор Лиходій, асистент Василь Парій, аспіранти Мурат Базаров і Богдан Вашкевич.

Завершальну лекцію та майстер-клас присвятили сучасним технологіям лікування переломів проксимального кінця стегнової кістки, що провів доцент Олег Дроботун. Він акцентував увагу слухачів на класифікації переломів, передопераційного планування, використання сучасних методик остеосинтезу при переломах проксимального кінця стегнової кістки. Завершився захід фаховим обговоренням теми запровадження сучасних технологій лікування в травматології і ортопедії з акцентом на лікування постраждалих з бойовою травмою та її наслідками.

Пресцентр НМУ
Show more