Так, доповідь головного травматолога ЗСУ, полковника медичної служби, професора профільної кафедри НМУ Юрія Ярмолюка «Система надання допомоги при бойовій травмі кінцівок» представив капітан медичної служби Валентин Рогозинський, досвідом використання хірургічних технологій у лікуванні зміщення дефектів тканин при бойових ушкодженнях кінцівок поділився начальник клініки ушкоджень, відомий львівський хірург, Герой України Дмитро Лось. Тему політравми та контролю ушкоджень проаналізували у спільній доповіді першого заступника Міністра охорони здоров'я України, професора Сергія Дуброва і доцента Дмитра М'яснікова. Про сучасну концепцію хірургічного лікування важких поранень кінцівок розповів начальник клініки ушкоджень ВМКЦ Північного регіону, полковник медичної служби Юрій Клапчук, а старший ординатор травматологічного відділення Олег Смик доповів про досягнення профільної клініки в Ірпені у використанні сучасних принципів ампутаційної хірургії нижніх кінцівок при мінно-вибухових пораненнях.
Активно долучилася до роботи конференції талановита молодь профільної кафедри Університету. Аспірант Мурат Базаров підготував доповідь про регенеративні технології лікування у травматології і ортопедії, а учасниця СНГ кафедри, шестикурсниця Катерина Гончар розповіла про високотехнологічні методи лікування в травматології та ортопедії.
У межах навчального курсу на трьох локаціях інтерни та студенти під керівництвом професора Володимира Кваші, доцентів Володимира Чорного, Віктора Лиходія, Юрія Соболевського, асистентів Василя Парія, Володимира Дьоміна та Володимира Ляскорунського відпрацьовували практичні навички з ортопедії та травматології: навчалися накладати апарати зовнішньої фіксації при лікуванні переломів, знайомилися із сучасними технологіями лікування ран, опановували комп'ютерні технології, що використовуються сучасній хірургії.
Ініціатор події, професор Олександр Бур'янов переконаний, що подібні заходи об'єднують фахівців різних спеціальностей, а також мотивують молодь. Відбувається співпраця не лише з медпрацівниками, а й інтеграція зусиль з матеріалознавцями, техніками, спеціалістами в галузі 3Д-технологій. Адже ортопедія та травматологія є прикладною наукою. Сьогодні формується нова лікувальна спеціальність – хірургія ушкоджень, що потребуватиме нових знань і спеціалістів.
Пресцентр НМУ