Події

У НМУ відбулися наукові читання до 100-річчя кафедри ортопедії і травматології
19.12.2023 Джерело
У Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулися ювілейні наукові читання пам'яті професора Євгена Скляренка, присвячені 100-річчю кафедри травматології та ортопедії НМУ. Тема наукової події – «Впровадження наукових розробок у практику охорони здоров'я», обговорили й проблематику бойової травми опорно-рухового апарату. Захід відбувся у змішаному форматі за участі спеціалістів з усієї України.

З вітальним словом до учасників читань звернувся ректор Університету Юрій Кучин. Професор відзначив вагомий вклад співробітників кафедри травматології та ортопедії у розвиток української науки і впровадження у лікувальну практику новітніх технологій, зокрема у лікування та реабілітацію поранених у російсько-українській війні. Відтак співробітники кафедри беруть активну участь у розробці настанов із лікування поранених із бойовою травмою опорно-рухового апарату в умовах сучасних бойових дій.

Своєю чергою завідувач кафедри, професор Олександр Бур'янов розповів про історію створення та сьогодення кафедри. Згадав імена видатних вчених, професорів, які стояли у витоків нового навчального і наукового підрозділу: Сергія Тимофеєва, Олександра Єлецького, Антона Озерова, Євгена Скляренка. Кожен із видатних вчених зробив вагомий внесок у розбудову кафедри, розширення її наукової та лікувальної бази. Професор Бур'янов очолює кафедру з 1994 року, є Заслуженим діячем науки і техніки України, віцепрезидентом Української асоціації ортопедів-травматологів.

Так, нині педагогічна та лікувальна робота кафедри проводиться на 10 клінічних базах міста Києва. Протягом багатьох десятиліть основна з них – Інститут травматології та ортопедії НАМН України. Багато науковців цього закладу охорони здоров'я є викладачами кафедри, діляться зі студентами своїми знаннями та досвідом.

Що важливо, на читаннях головним предметом виступів і наукової дискусії звучала тема бойової травми кінцівок, реабілітації хворих з наслідками вогнепальних травм хребта та суглобів, хірургічне лікування дефектів м'яких тканин грудної клітки та верхніх кінцівок при мінно-вибухових пораненнях. Цікаві та змістовні доповіді підготували як співробітники кафедри, так і їхні колеги з усієї України.

Пресцентр НМУ
Show more