Події

Відбувся науковий форум, присвячений сучасній українській вертебрології
13.03.2024 Джерело
9 березня кафедра травматології та ортопедії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця провела медичний онлайн-форум про сучасні досягнення та перспективи вертебрології в Україні – «Пошкодження хребта. Досягнення та перспективи», що започаткував практично-орієнтований курс. Наукову подію присвятили ювілею одного із провідних засновників вітчизняної вертебрології, професорові Миколі Хвисюку.

У рамках наукового форуму виступили відомі українські вчені і лікарі –Юрій Поляченко, Георгій Гайко, Анатолій Левицький, Олександр Лоскутов, Володимир Філіпенко, Валентин Піантковський, Олексій Корольков. Професори відзначили значний внесок професора Миколи Хвисюка у розвиток і становлення вертебрології в Україні. А ювіляр своєю чергою розповів про розвиток вертебрології у нашій державі, пригадав ключові історичні сторінки становлення галузі, що нині досягла світових стандартів.

Завідувач кафедри травматології та ортопедії НМУ, професор Олександр Бур'янов, який виступив і модератором заходу, відзначив важливість такого форуму для практичної медицини. Адже переважна більшість клінічних випадків у лікуванні хребта потребують мультидисциплінарного підходу, колективних знань і практик. Тож так важливо спеціалістам галузі ділитися новітнім досвідом.

Професор розповів учасникам про дослідження науковців нашого Університету у лікуванні хребта, зокрема нижньої частини спини. Акцентував увагу на ортопедичних аспектах лікування. Професор кафедри травматології та ортопедії НМУ Тарас Омельченко розповів про методику лікування пацієнтів зі стійким болем і запаленням на тлі перенесеної суглобової травми. А завідувач кафедри дитячої хірургії нашого Університету, професор Анатолій Левицький поділився досвідом лікування деформацій хребта у дітей.

У науковому заході представили близько тридцяти доповідей, що відображають сучасні досягнення та перспективи вертебрології в Україні. Значну увагу приділи темі пошкоджень хребта і спинного мозку в бойових умовах.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедри травматології та ортопедії
Show more