Події

На кафедрі травматології та ортопедії НМУ успішно завершили навчання 35 лікарів-інтернів

25.06.2024 Джерело
На кафедрі травматології і ортопедії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця успішно завершили навчання 35 лікарів-інтернів. Днями вони склали підсумкову атестацію, демонструючи під час іспитів високий рівень володіння знаннями і фаховими компетентностями в обраній спеціальності, готовність розпочати самостійну трудову діяльність. Відтак галузь травматології та ортопедії поповнилася молодими кваліфікованими кадрами.
Під час фінальної атестації провідні фахівці Інституту травматології та ортопедії НАМН України, представники військової медичної служби перевіряли рівень теоретичної і практичної підготовки своїх майбутніх колег. Атестаційну комісію очолив завідувач кафедри, професор Олександр Бур’янов. Серед тих, хто продемонстрував під час іспиту відмінні знання і фахові компетентності, – інтерни Роман Рокита, Михайло Підгаєвський, Анна Кирпичова, Іван Саврун. Своєю чергою наставники, професори Олександр Бур’янов, Володимир Кваша, Тарас Омельченко, Олена Турчин, Микола Грицай, асистенти Василь Грек та Олександр Парій, побажали всім випускникам професійних успіхів, постійно навчатися, рятувати та допомагати, робити свій внесок у розвиток галузі охорони здоров’я України.
У цьогорічних випускників навчання відбувалося в умовах великої війни, коли в українській медицині формувався новий напрямок – «Хірургія ушкоджень, бойова травма». Це позначилося на навчальному плані лікарів-інтернів цієї спеціальності. Серед 13 клінічних баз кафедри велика кількість лікувальних закладів військового спрямування, зокрема Головний військовий клінічний госпіталь, Ірпінський військовий госпіталь, Головний медичний центр Міністерства внутрішніх справ, Центральний клінічний госпіталь Державної прикордонної служби України. Навчалися лікуванню бойової травми та її наслідків і в Університетській клініці НМУ, а в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва відбувалися практичні заняття, лекції та семінари з ATLS, Fast-протоколів із надання екстреної медичної допомоги, лікування бойових травм із акцентом на мультидисциплінарний підхід до формування хірургії ушкоджень.
Варто відзначити, що інтерни також брали участь у різних наукових заходах, конференціях, майтер-класах у нашому Університеті. Одними із таких заходів стали практично-орієнтований навчальний курс з лікування бойової травми і майстер-клас «Остеосинтез у травматології і ортопедії», а також фаховий медичний форум, присвячений актуальній темі сьогодення – хірургії ушкоджень в умовах бойових дій.

Пресцентр НМУShow more