Події

У НМУ вшанували пам’ять відомого вченого ортопеда і травматолога
17 грудня 2024 року
МЕДИЧНИЙ ФОРУМ для ортопедів-травматологів та лікарів суміжних спеціальностей «Вибрані питання ортопедії. Патологія в ділянці ліктьового суглоба. Генезіс, діагностика, лікування.» Практично-орієнтований навчальний курс.
14 грудня в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулися наукові читання імені відомого вченого в галузі ортопедії і травматології, двічі лауреата Державної премії України, професора Євгена Скляренка. Науково-практичну конференцію присвятили питанням «Впровадження наукових розробок у практику охорони здоров’я».
Подія, що відбулася у змішаному форматі, об’єднала травматологів і ортопедів зі всієї України. Вшанували пам’ять свого вчителя його учні та послідовники із Харкова, Львова, Дніпра й інших міст України. Привітав учасників ректор Університету, професор Юрій Кучин. Він відзначив великий внесок професора Євгена Скляренка у розбудову вітчизняної медичної науки та побажав науковцям плідної роботи.
Завідувач кафедри травматології і ортопедії НМУ, професор Олександр Бур’янов розповів про творчий і життєвий шлях професора Євгена Скляренка, як лідера і фундатора української ортопедії і травматології, що протягом 20 років очолював профільну кафедру тоді ще Київського медичного інституту. Він завжди виступав провідником комплексного, інтегративного підходу до наукового та лікувального процесу, багато уваги приділяв вихованню молодих кадрів. Особисто підготував 6 докторів медичних наук і 23 кандидати, залишив велику наукову спадщину як автор 342 наукових праць.
Доповнили спогади про свого вчителя та наставника академік Олександр Лоскутов, професори Микола Грицай, Ігор Курінний, Олександр Корольков, Сергій Гур’єв.
Науково-практична конференція проходила за трьома напрямками: розглядалися питання бойових ушкоджень, остеосинтезу та ендопротезування, раціональної фармакотерапії при лікуванні пацієнтів із ураженням апарата руху та опори, а також актуальні питання дитячої ортопедії, вертебрології та ревматології. Про свої інноваційні розробки розповіли учасникам провідні науковці профільної кафедри нашого Університету на чолі з професором Олександром Бур’яновим. Йшлося зокрема про досягнення у реконструктивній та відновлювальній хірургії, проведенні малоінвазивних оперативних втручань, медичного матеріалознавства, ендопротезування суглобів тощо.
Багато спільних доповідей також представили бойові та цивільні медики, що об’єднали свої зусилля для збереження життя та здоров’я українських воїнів. Так, своїм досвідом поділилися військові медики, науковці Юрій Ярмолюк, Юрій Клапчук, Дмитро Лось, Богдан Матвійчук, Олег Смик, які розповіли учасникам про досягнення сучасної медицини у лікуванні поранених із бойовими травмами.

Пресцентр НМУ
Show more